Zaloguj sięZałóż konto
Twój koszyk jest pusty ...
wyszukiwanie zaawansowane

Elektrownie słoneczne

Systemy wyspowe

Pompy solarne

Lampy solarne

Elektrownie wiatrowe
1 » 2 » NOWOŚĆ!! MONITOR BATERII BMV-712 SMART Z WBUDOWANYM BLUETOOTH JUŻ W SPRZEDAŻY...3

NOWOŚĆ!! MONITOR BATERII BMV-712 SMART Z WBUDOWANYM BLUETOOTH JUŻ W SPRZEDAŻY...

Data dodania: 26-08-2017Dlaczego bateria akumulatorów powinna być monitorowana?

Baterie akumulatorów jak i pojedyncze akumulatory są używane do bardzo wielu zastosowań, głównie do przechowywania energii w celu jej późniejszego użycia. W jaki sposób można sprawdzić ile energii jest zgromadzone w baterii akumulatorów?
Nikt nie może tego stwierdzić po prostu patrząc na akumulator.alt
Technologia akumulatorowa jest często bardzo upraszczana a aby cieszyć się długą żywotnością naszych drogich akumulatorów niezbędna jest podstawowa wiedza o akumulatorach i dobry monitoring oraz kontrola ich pracy.

 

Żywotność akumulatora zależy od wielu czynników. Żywotność akumulatorów / baterii akumulatorów jest skracana przez: niedoładowywanie, przeładowywanie, zbyt głębokie rozładowywanie, zbyt szybkie rozładowywanie i zbyt wysoką temperaturę otoczenia. Poprzez monitoring/kontrolę swojej baterii akumulatorów zaawansowanym monitorem baterii takim jak BMV dostaniemy bardzo istotną informację zwrotną, tak, że będziemy mogli podjąć, jeśli to będzie konieczne, środki zapobiegawcze w celu uratowania naszej baterii. Dzięki temu, poprzez wydłużenie czasu życia baterii akumulatorów, koszt zakupu BMV bardzo szybko się zwróci.

Wielofunkcyjne urządzenie monitorujące stan naładowania akumulatora/baterii akumulatorów BMV–712 Smart firmy Victron Energy
BMV-712 Smart to systemem zaawansowanej mikroprocesorowej kontroli stanu naładowania baterii akumulatorów połączony z systemem pomiarów napięcia, prądu ładowania oraz rozładowywania.
BMV-712 Smart posiada zawansowaną funkcję algorytmiczną, taką jak formuła Puekert'a, która determinuje dokładny stan naładowania baterii. BMV–712 Smart selektywnie wyświetla napięcie baterii, prądu, zużyte amperogodziny oraz czas pozostały do pełnego rozładowania baterii. Oprócz podstawowych parametrów takich jak napięcie, prąd i ilość amperogodzin pobranych, seria monitorów baterii BMV-712 Smart  wyświetla wskaźnik naładowania, czas do rozładowania (przy danym obciążeniu) i pobór mocy w watach.

Podstawowe cechy monitora baterii BMV-712 Smart
  • pomiar: aktualnego napięcia na baterii, prądu ładowania, stanu rozładowania baterii przy obecnym poborze prądu i stanu naładowania baterii
  • możliwość zaprogramowania alarmów wizualnych i dźwiękowych
  • programowalny przekaźnik do wyłączania mniej ważnych obciążeń w celu ochrony baterii akumulatorów przed nadmiernym rozładowaniem lub uruchomiania agregatu w razie potrzeby
  • wysoka rozdzielczość: 10mA (0,01A) z 500A bocznikiem
  • łatwe podłączenie: BMV-712 Smart dostarczany jest z bocznikiem, kablem UTP RJ12 o długości 10m oraz z 2 metrowym kablem przyłączeniowym do baterii z zabudowanym bezpiecznikiem. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy osprzęt.
  • możliwość podłączenia bocznika do 10 000 A
  • komunikacja po przewodzie VE.Direct lub bezprzewodowo (wbudowany Bluetooth)
  • przechowywanie wielu informacji archiwalnych, które mogą być użyte do oceny żywotności i stanu baterii akumulatorów
  • szeroki zakres napięcia wejściowego: 9,5 – 90 V
  • niski pobór prądu : 2,9 Ah miesięcznie (4 mA ) @ 12 V i 2,2 Ah miesięcznie ( 3 mA ) @ 24V

 
Link do produktu: Monitor baterii BMV-712 Smart z modułem Bluetooth
 
Przejdź do strony głównej