Zaloguj sięZałóż konto
Twój koszyk jest pusty ...
wyszukiwanie zaawansowane

Elektrownie słoneczne

Systemy wyspowe

Pompy solarne

Lampy solarne

Elektrownie wiatrowe
Strona główna » Zasilanie kamperów, jachtów, łodzi

Zasilanie kamperów, jachtów, łodzi

alt

Fotowoltaika na własną rękę cz.3

14-03-2016Wyświetleń: 1947
Dobór niezbędnej mocy generatora PV/generatora fotowoltaicznego dla naszego systemu autonomicznego w pojeździe, tj. ilości modułów fotowoltaicznych/baterii słonecznych jest zagadnieniem niezmiernie złożonym, ale postaram się przekazać tą wiedzę w maksymalnie uproszczony sposób bez używania zawiłych wzorów, schematów i tabel.

Najważniejsze czynniki
Jeśli chcemy, aby nasz system korzystał wyłącznie z energii odnawialnej wytworzonej poprzez generator PV/generator fotowoltaiczny to ilość zużywanej przez nas energii nie może być większa niż produkcja energii przez generator fotowoltaiczny. Co jest bardzo ważne, ze względu na sprawność poszczególnych urządzeń i straty należy przyjąć, że do wykorzystania pozostanie nam około 50 proc. ilości energii wyprodukowanej przez zainstalowany generator PV/generator fotowoltaiczny.
Przeczytaj całość

Fotowoltaika na własną rękę cz.2

08-03-2016Wyświetleń: 3392

Wprowadzenie mamy już za sobą, czyli wiedzą Państwo z jakich urządzeń komponujemy system autonomiczny/system wyspowy i mają podstawowe pojęcie do czego służą poszczególne elementy systemu fotowoltaicznego.
Przejdźmy zatem od razu do tworzenia bilansu energetycznego i sposobu doboru jednego z najważniejszych komponentów systemu fotowoltaicznego, jakim jest bateria akumulatorów.

Aby dobrze dobrać wielkość generatora PV/generatora fotowoltaicznego i akumulatora rekreacyjnego dla systemu autonomicznego/wyspowego w naszym pojeździe, musimy poznać dokładną ilość energii jaką zużywa część rekreacyjna/mieszkalna naszego pojazdu na dobę. Ilość energii pobieranej przez system wyrażana jest najczęściej w watogodzinach (Wh), kilowatogodzinach (kWh) lub amperogodzinach (Ah).

 

Przeczytaj całość

Fotowoltaika na własną rękę cz.1

07-03-2016Wyświetleń: 3234

Coraz ważniejszym tematem są dzisiaj systemy zasilania wykorzystujące energie odnawialne, np. fotowoltaikę, na kamperach, samochodach terenowych, jachtach, łodziach i innych pojazdach rekreacyjnych oraz specjalnych.

System zasilania na pojeździe
rekreacyjnym czy specjalnym to zawsze duże wyzwanie dla osób budujących taki system we własnym zakresie. Jest to na tyle trudne zadanie, że większość firm, które zajmują się zabudową pojazdów, także potrzebuje wsparcia. Specjalistów zajmujących się projektowaniem systemów zasilania wykorzystujących energie odnawialne jest na naszym rynku jak na lekarstwo i będziemy mieli duże szczęście, jeżeli trafi my na odpowiednią osobę, będącą w stanie nam pomoc w zaprojektowaniu i skonfigurowaniu systemu zasilania dla naszych potrzeb.
 

Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej