Zaloguj sięZałóż konto
Twój koszyk jest pusty ...
wyszukiwanie zaawansowane

Elektrownie słoneczne

Systemy wyspowe

Pompy solarne

Lampy solarne

Elektrownie wiatrowe
Strona główna » Fotowoltaika

Fotowoltaika

alt

Mycie i obsługa systemów PV/systemów fotowoltaicznych

08-03-2016Wyświetleń: 1188

Temat obsługi instalacji fotowoltaicznej w czasie jej normalnej eksploatacji jest poruszany bardzo rzadko. Może to wynikać z wielu powodów, w tym niewielu opracowań w języku polskim dotyczących tego zagadnienia. Jeśli chcemy cieszyć się maksymalną wydajnością naszego systemu fotowoltaicznego to moduły PV/moduły fotowoltaiczne muszą być czyste. Warstwa zanieczyszczeń na powierzchni modułów fotowoltaicznych/baterii słonecznych może skutecznie zmniejszyć produkcję energii przez elektrownię słoneczną.

Przeczytaj całość

Inwestycja fotowoltaiczna bez kompromisów

07-03-2016Wyświetleń: 918

Na żadnym etapie inwestycji fotowoltaicznej nie ma miejsca na kompromis. Każda nieprawidłowość, z pozoru nic nieznaczący błąd lub niewielka oszczędność po kilku latach mogą stać się przyczyną poważnych problemów oraz przynieść straty, których w ogóle nie braliśmy pod uwagę.

Każdy chciałby żeby jego solarny system zasilania był jak najlepszy, i jest to dążenie oczywiste. Niektórzy chcieliby, żeby ich system był najlepszy przy jak najniższej cenie, a jeszcze inni chcieliby wydać jak najmniej. Niektórzy inwestorzy bardzo liczą na dopłaty i dotacje, choćby takie jak już niestety osławiony program „PROSUMENT”. Inni czekają na taryfę stałą, będącą częścią poprawek do nowej ustawy o OZE, która będzie obowiązywać od roku 2016, jeśli lobbyści pozwolą na zaistnienie tej logicznej i najbardziej klarownej formy rozliczania energii stosowanej w najbardziej cywilizowanych krajach.

 

Przeczytaj całość

Jakość czy cena? Czym się kierować przy wyborze projektanta, dostawcy i instalatora?

07-03-2016Wyświetleń: 1170
Co powoduje, że dana instalacja PV jest dobra?
 
Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na 30 lub więcej lat, zatem kwestia wyboru czym się kierować przy wyborze firmy projektującej, dostawcy komponentów i firmy instalującej jest tutaj oczywista, bo najwyższa jakość, a co za tym idzie wydajność i trwałość systemu są kluczowe. Patrząc na rynek widać, że w większości przypadków brak odpowiedniej wiedzy i świadomości odnośnie roli jakości, głównie po stronie instalatorów oraz inwestorów powoduje, iż projekty, dobór komponentów i wykonawstwo systemów fotowoltaicznych pozostawiają bardzo wiele do życzenia.
 
alt

 
Przeczytaj całość

O czym należy pamiętać wybierając system fotowoltaiczny? O wielu rzeczach ...

07-03-2016Wyświetleń: 1039
Projektując, budując system fotowoltaiczny stawiamy przed sobą jeden cel: każdy system fotowoltaiczny ma oferować maksymalną wydajność na dachu nabywcy przez wiele dekad, a inwestycja w nasze rozwiązania musi być rentowna.
Wszystkie nasze działania są podporządkowane temu celowi w najmniejszym detalu, stąd oferujemy Państwu moduły fotowoltaiczne/baterie słoneczne Winaico. Na każdym etapie całego procesu powstawania modułów fotowoltaicznych/baterii słonecznych firmy Winaico stosowane są procedury zapewniające jakość i dokładnie są kontrolowane. Dzięki temu gwarantujemy, że u nabywcy zostaną zainstalowane wyłącznie moduły bez żadnych, choćby najmniejszych wad, które będą pracować z obiecaną lub wyższą od obiecanej wydajnością.
Przeczytaj całość

Lista kontrolna: Jak wybrać najlepszy system fotowoltaiczny?

03-03-2016Wyświetleń: 890

Cena systemu wytwarzania energii elektrycznej jest z pewnością czynnikiem, który należy brać pod uwagę, jednak nie powinna być ona jedynym czynnikiem. Jeśli weźmiemy pod uwagę okres eksploatacji równy co najmniej 25 lat, a w praktyce ponad 30 lat, jakość komponentów i instalacji okazuje się znacznie ważniejsza od ceny systemu.

Przeczytaj całość

Uszkodzenie modułu fotowoltaicznego. Co się dzieje?

25-02-2016Wyświetleń: 966
Moduły fotowoltaiczne/baterie słoneczne są niestety nienaprawialne. Jedyne elementy, które w niektórych modułach PV/bateriach słonecznych można wymienić to: diody bypass w ich skrzynce przyłączeniowej, przewody, a w każdym module fotowoltaicznym/baterii słonecznej mamy możliwość wymiany łączeniówek na inne lub nowe. Jeśli chodzi o powierzchnię modułów fotowoltaicznych/baterii słonecznych, która zwykle jest ze szkła, to nie mamy zbyt wielu możliwości bo problem jest taki sam jak w przypadku szczelnego pakietu okiennego nowej generacji wypełnionego gazem, jeśli szyba jest rozbita to musimy wymienić całe okno, i tak jest też w przypadku modułu fotowoltaicznego/baterii słonecznej.
 
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej