Filtry

Baterie słoneczne inaczej moduły fotowoltaiczne czy panele słoneczne

Moduły fotowoltaiczne / baterie słoneczne, zamiennie nazywane panelami fotowoltaicznymi, panelami słonecznymi, modułami PV czy solarami to urządzenia elektryczne zbudowane na bazie półprzewodników, które przetwarzają energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną. W bateriach słonecznych wykorzystano zjawisko fotoelektryczne, które zostało odkryte już w 1839 roku przez Aleksandra Edmunda Becquerela. Są one jednym z najczystszych i najbardziej ekologicznych źródeł energii, które możemy wykorzystać do zasilania naszych domów, firm/zakładów czy pojazdów. W związku, z tym, że są łatwe w instalacji, są niemal bezobsługowe, nie wytwarzają hałasu ani żadnych gazów cieplarnianych, gdyż nie wymagają zużycia żadnego paliwa do produkcji energii. Dzięki temu są one popularnym wyborem dla osób, które dbają o środowisko i chcą mieć czyste powietrze w swojej okolicy.

Rozwiń

 

Baterie słoneczne dla domu, czyli do każdej instalacji fotowoltaicznej – ekologiczne odnawialne źródło energii

Baterie słoneczne wytwarzają energię elektryczną bezpośrednio z promieniowania słonecznego na zasadzie zjawiska fotoelektrycznego – są one podstawowym elementem generatora fotowoltaicznego / systemu zasilania słonecznego / elektrowni słonecznej. Moduły fotowoltaiczne są wykorzystywane do produkcji energii elektrycznej na mikro (zegarki, ładowarki do telefonów), niewielką (lampy solarne), średnią (domy, firmy – mini lub mikroinstalacje fotwoltaiczne) lub dużą skalę (farmy fotowoltaiczne, duże elektrownie słoneczne). W przypadku instalacji na niewielką skalę, panele fotowoltaiczne zazwyczaj montuje się na dachu domu, stodoły, wiaty lub garażu. Takie instalacje fotowoltaiczne mikroinstalacje słoneczne dostarczają energię elektryczną potrzebną do codziennego działania urządzeń w naszych domach, czyli do zasilania wszelkich urządzeń elektrycznych pracujących w ciągu dnia, a nadmiar / nadwyżkę energii zazwyczaj oddają do sieci. W przypadku instalacji na dużą skalę, panele fotowoltaiczne / moduły fotowoltaiczne są zazwyczaj montowane na konstrukcjach naziemnych tworząc farmę fotowoltaiczną.

Moduły fotowoltaiczne oferowane przez naszą firmę produkowane są przy zachowaniu najwyższych norm jakościowych. Potwierdzają to certyfikaty CE, TÜV i wiele innych. Dodatkowo każdy moduł fotowoltaiczny przechodzi laboratoryjne testy potwierdzające jego gwarantowane parametry elektryczne. Od lat oferujemy tylko najlepsze technologie i całkowicie niepalne moduły fotowoltaiczne typu glass-glass, bifacjalne / obustronne głównie w technologii monokrystalicznej typu N (TopCon, HJT).

 

Baterie słoneczne do kampera czy samochodu serwisowego

Baterie słoneczne wraz solarnymi regulatorami ładowania akumulatorów są coraz częściej stosowane przez osoby posiadające kamper, przyczepę kempingową, czy firmy operujące narzędziami w terenie, zasilając narzędzia energią słoneczną z samochodu serwisowego. Optymalnie dobrane baterie słoneczne wraz z regulatorem ładowania i przetwornicą zapewniają stały dopływ prądu do urządzeń takich jak lodówka, laptop, telewizor, narzędzia czy inne odbiorniki powszechnego użytku na pojeździe / kamperze. Dzięki zastosowaniu w kamperze małych autonomicznych systemów fotowoltaicznych, możliwy jest postój samochodu przez wiele tygodni bez potrzeby doładowywania akumulatora z sieci elektroenergetycznej, agregatu czy z silnika. Ma to kluczowe znaczenie, jeżeli decydujemy na się na wypoczynek w miejscach naturalnych, dziewiczych, trudno dostępnych bez możliwości podłączenia do zasilania zewnętrznego. Instalacja autonomicznego systemu fotowoltaicznego na kamperze nie jest trudna do wykonania, ale wymaga podstawowej wiedzy z zakresu elektryki.

Nasza firma oprócz sprzedaży urządzeń do autonomicznego systemu fotowoltaicznego na kamper, świadczy usługi doradcze i projektowe w optymalnym doborze urządzeń systemów zasilania tak aby system fotowoltaiczny na kamperze czy samochodzie serwisowym spełniał Państwa oczekiwania, był niezawodny i służył przez wiele lat.

 

Baterie słoneczne do ogrzewania domu

Bezpośrednie ogrzewanie budynku bateriami słonecznymi, uwzględniając aktualne ceny energii elektrycznej, jest nieopłacalne finansowo, gdyż w okresie jesienno-zimowym kiedy potrzebujemy najwięcej prądu do grzania budynku produkcja energii z systemu fotowoltaicznego jest niewielka – duże zachmurzenie, niski kąt padania promieni słonecznych, krótki dzień, pokrywa śnieżna zalegająca na modułach – to wszystko powoduje iż uzyski energetyczne w okresie zimowym z systemu fotowoltaicznego są niewielkie. Aby ogrzać dom zimą, którego wydatek energetyczny sięga poziomu powyżej 10 kW, należało by wybudować instalację 10 krotnie większą, a więc powyżej 100kWp. Bardzo wysoki koszt takiej instalacji i niskie zyski energetyczne w okresie zimowym wykluczają ekonomiczny aspekt budowy elektrowni słonecznej tylko w celu ogrzewania budynku. Opcjonalnie, jeżeli dom jest grzany tylko i wyłącznie energią elektryczną można wybudować elektrownię słoneczną wspomagającą ogrzewanie, ale budowanie instalacji całkowicie pokrywającej zapotrzebowanie na energię elektryczną w zimie mija się z celem. Powszechne są instalacje ogrzewania bateriami słonecznymi ciepłej wody użytkowej, które są zdecydowanie bardziej opłacalne i niezawodne niż tradycyjne kolektory słoneczne. Warunkiem jednak ich zastosowania jest wykonanie specjalnej grzałki oraz zastosowanie specjalistycznych urządzeń sterujących dla takiego systemu fotowoltaicznego. Nasza firma oferuje takie rozwiązania w oparciu o urządzenia renomowanych producentów.

 

Najlepsze baterie słoneczne na rynku dostępne w naszej firmie

Stawiamy na jakość! Kierujemy się mottem: „Kupuj takie moduły fotowoltaiczne, aby nie było potrzeby skorzystać z gwarancji”. Dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo moduły fotowoltaiczne produkowane dla nas często na specjalne zamówienia według naszej specyfikacji o podwyższonych parametrach trwałości i wydajności przez wiodące firmy i twórców technologii takich jak HJT czy TopCon typu N. Stosujemy też moduły produkowane przez czołowych producentów takich jak: Winaico, SunPower, Trina Solar, Ulica Solar, Jinko lub pod znaną marką IBC Solar czy Victron Energy. Baterie słoneczne z naszego asortymentu wyróżniają się materiałami najwyższej jakości – cechują je wytrzymałe ramy aluminiowe pozwalające na stabilny montaż, hartowane szkło o doskonałej przepuszczalności świetlnej, które zapewnia sztywność paneli i odporność na stłuczenie. Dla bardzo wymagających klientów stawiających na wysoką jakość produktów i piękny wygląd oferujemy moduły fotowoltaiczne bifacjalne lub monofacjalne typu glass-glass bezramowe lub ramowe, które mają wielokrotnie wyższą trwałość od modułów fotowoltaicznych klasycznych, czyli wykonanych w technologii szkło-EVA.

Oferowane przez naszą firmę moduły fotowoltaiczne / baterie słoneczne / panele słoneczne produkowane są w najlepszych certyfikowanych zakładach, a sam proces ich wytwarzania jest zautomatyzowany i regularnie kontrolowany. Moduł fotowoltaiczny wykonany z materiałów wysokiej jakości będzie pracował wydajnie przez wiele dekad, pozwalając w tym czasie na pełne korzystanie z odnawialnego źródła energii jakim jest promieniowanie słoneczne, a jest to nic innego jak korzystanie z energii fuzji jądrowej jaka zachodzi na najbliższej nam gwieździe jaką jest Słońce. Dzięki szerokiemu wachlarzowi modułów fotowoltaicznych oferowanych przez naszą firmę, znajdą Państwo model spełniający wszelkie oczekiwania a system fotowoltaiczny zbudowany na bazie takich modułów fotowoltaicznych będzie pracował bez awarii przez wiele lat.

Zwiń