Elektrownie wiatrowe – sposób na ekologiczne pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł

Zakup elektrowni wiatrowej to nie tylko inwestycja w przyszłość, ale także doskonały sposób na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w celu zaspokojenia potrzeb energetycznych w różnego rodzaju obiektach. Dzięki tej innowacyjnej technologii istnieje możliwość produkowania energii elektrycznej, która może być wykorzystywana na wiele sposobów, zapewniając znaczną oszczędność i niezależność energetyczną.

Sprawdź inne nasze elektrownie takie jak elektrownie słoneczne

Filters
 • EcoSolar 145W/10A/12V DC-DC

  EcoSolar 145W/10A/12V - autonomiczny system zasilania słonecznego.​Napięcie systemowe: 12V. W skład systemu fotowoltaicznego wchodzi panel słoneczny / bateria słoneczna o mocy 145Wp firmy IBC Solar oraz regulator ładowania / kontroler / sterownik Phocos ECO10, 12V, 10/10A.​Zestaw fotowoltaiczny można wykorzystywać np: do ładowania akumulatorów o pojemności do 100Ah i  zasilać nim oświetlenie domku letniskowego, ogrodu,...
  Zapytaj o cenę
 • SkyWind 3200

  Elektrownia wiatrowa najnowszej generacji SkyWind 3200 stworzona została z myślą o inwestorach chcących wykorzystać wyprodukowaną energię elektryczną do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, wspomagania systemu ogrzewania i/lub wytwarzania energii elektrycznej w domach jedno- i wielorodzinnych, gospodarstwach agroturystycznych, hotelach, pensjonatach, schroniskach, budynkach użyteczności publicznej, małych zakładach przemysłowych, i innych. Energia wytwarzana przez...
  Zapytaj o cenę
 • Symbol zastępczy

  SkyWind 4200

  Elektrownia wiatrowa najnowszej generacji SkyWind 4200 stworzona została z myślą o inwestorach chcących wykorzystać wyprodukowaną energię elektryczną do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, wspomagania systemu ogrzewania i/lub wytwarzania energii elektrycznej w domach jedno- i wielorodzinnych, gospodarstwach agroturystycznych, hotelach, pensjonatach, schroniskach, budynkach użyteczności publicznej, małych zakładach przemysłowych, i innych. Energia wytwarzana przez...
  Zapytaj o cenę
 • SkyWind 6000

  Elektrownia wiatrowa najnowszej generacji SkyWind 6000 stworzona została z myślą o inwestorach chcących wykorzystać wyprodukowaną energię elektryczną do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, wspomagania systemu ogrzewania i/lub wytwarzania energii elektrycznej w domach jedno- i wielorodzinnych, gospodarstwach agroturystycznych, hotelach, pensjonatach, schroniskach, budynkach użyteczności publicznej, małych zakładach przemysłowych, i innych. Energia wytwarzana przez...
  Zapytaj o cenę
 • Sunny Tripower 10000TL / STP 10000TL-20 / falownik trójfazowy

  SUNNY TRIPOWERModele: od 5000TL do 12000TLFalownik trójfazowy– nie tylko dla domów jednorodzinnych... ...ale także dla większych fotowoltaicznych instalacji dachowych, a nawet małych farm PV. Rodzinę falowników Sunny Tripower, do której w ostatnim czasie dołączyły nowe modele o mocy 10 kVA i 12 kVA, wyróżnia szerokie spektrum zastosowań. Jest ona idealnym...
  Zapytaj o cenę
 • Zabezpieczenie przed pracą wyspową systemu fotowoltaicznego

  UFR1001E monitoruje napięcie i częstotliwość w instalacjach wytwarzających własną energię elektryczną. Spełnia wymagania dyrektywy VDE-AR-N 4105, normy G59/3, G83/2 i ÖVE/ÖNORM E 8001-4-712:2009 dla generatorów połączonych z siecią publiczną. 
  4,546.08 3,696.00  netto

Czym jest mała elektrownia wiatrowa i jak działa?

Mała elektrownia wiatrowa, to urządzenie przetwarzające energię kinetyczną powietrza na energię mechaniczną, która z kolei przy użyciu prądnicy zamieniana jest na prąd elektryczny.

Podstawowe elementy małej przydomowej elektrowni wiatrowej to:

 • Prądnica, czyli generator prądu

 • Układ sterowania elektrownią wiatrową, czyli tzw. automatyka

 • Układ zabezpieczenia przed zbyt silnym wiatrem

 • Konstrukcja masztu

 • Śmigła

Wszystkie wymienione powyżej elementy muszą ściśle ze sobą współpracować, a zatem muszą być odpowiednio dobrane. W przypadku nieodpowiedniego ich dopasowania eksploatacja naszej elektrowni wiatrowej grozi katastrofą. Musimy mieć świadomość, że wiatr to żywioł, który nie wybaczy nam konstrukcyjnych błędów.

Śmigło a prądnica – ważne elementy elektrowni wiatrowej

W przypadku budowy przydomowej elektrowni wiatrowej odpowiedni dobór śmigła i prądnicy ma kluczowe znaczenie. Dlaczego to takie ważne? Jeżeli do zbyt małej prądnicy dobierzemy za duże śmigło to podczas silniejszych wiatrów prądnica nie będzie w stanie „odebrać” energii pochodzącej od śmigła. Moc mechaniczna turbiny wiatrowej rośnie do trzeciej potęgi w funkcji wiatru. Wówczas dojdzie do sytuacji, kiedy osiągniemy maksymalną moc prądnicy, a śmigło na skutek nasilającego się wiatru zacznie generować przewyższające możliwości prądnicy ilości energii to stracimy możliwość kontroli prędkości obrotowej śmigła. Taka sytuacja może spowodować spalenie prądnicy lub nawet uszkodzenie śmigła. Nazywa się to rozbiegnięciem się turbiny wiatrowej. Znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie to, kiedy moc prądnicy jest na tyle duża, aby można było bez problemu odebrać energię śmigła i kontrolować jego obroty. Stąd istotne znaczenie w całej konstrukcji elektrowni wiatrowej ma odpowiedni dobór komponentów.

Przydomowa elektrownia wiatrowa, elektrownie wiatrowe przydomowe, elektrownie wiatrowe, nowoczesne elektrownie wiatrowe, przydomowe elektrownie wiatrowe, domowe elektrownie wiatrowe
Przydomowa elektrownia wiatrowa

Nowoczesne elektrownie wiatrowe – wykorzystaj zieloną energię

Jednym z najważniejszych zastosowań przydomowej elektrowni wiatrowej jest produkcja energii elektrycznej do wspomagania podgrzewania wody użytkowej. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się ciepłą wodą użytkową, jednocześnie dbając o ekologiczny aspekt pozyskiwania zasobów redukując tym samym emisję zanieczyszczeń pochodzących ze spalania surowców kopalnych.

Przydomowa elektrownia wiatrowa świetnie sprawdza się również w systemach wspomagających ogrzewanie. Energia elektryczna wyprodukowana przez wiatraki może być wykorzystywana do wspomagania zasilania pomp ciepła lub elektrycznych grzejników, co pozwala na efektywne i ekologiczne ogrzewanie domów jedno- i wielorodzinnych (elektrownie wiatrowe przydomowe), gospodarstw agroturystycznych, hoteli, pensjonatów, schronisk, budynków użyteczności publicznej czy małych zakładów przemysłowych. Dzięki temu można osiągnąć znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania, nie szkodząc przy tym środowisku. Inwestycja w elektrownie wiatrowe nie tylko przynosi korzyści ekonomiczne i ekologiczne, ale może również stanowić doskonałą formę promocji. Coraz więcej konsumentów jest świadomych wpływu, jaki mają ich wybory na środowisko naturalne. Inwestorzy, którzy decydują się na elektrownię wiatrową, mogą zyskać na reputacji jako firma odpowiedzialna społecznie i dbająca o ochronę środowiska. To może przyciągać klientów, którzy preferują produkty i usługi pochodzące z zrównoważonych źródeł energii.

Przydomowe elektrownie wiatrowe – rozwiązanie zyskujące na popularności w sektorze energetycznym

Zainstalowanie przydomowej elektrowni wiatrowej w połączeniu z odpowiednim modułem (inwerterem) pozwala na bezpośrednie zasilanie odbiorników w domu, co przekłada się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych i redukcję emisji dwutlenku węgla. Dodatkowo przydomowe elektrownie wiatrowe umożliwiają odsprzedawanie nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej.

W naszym kraju istnieje system pozwalający na zwracanie nadwyżek wyprodukowanej energii do sieci, co przekłada się na generowanie dodatkowych dochodów. To doskonała okazja dla klientów indywidualnych oraz inwestorów, aby odzyskać część poświęconych na elektrownię wiatrową środków i jednocześnie przyczynić się do zrównoważonego rozwoju energetycznego.

Przydomowa elektrownia wiatrowa, elektrownie wiatrowe przydomowe, elektrownie wiatrowe, nowoczesne elektrownie wiatrowe, przydomowe elektrownie wiatrowe, domowe elektrownie wiatrowe
Przydomowa elektrownia wiatrowa

Elektrownie wiatrowe: nowoczesne rozwiązanie dla zrównoważonej przyszłości energetycznej

Dla tych, którzy pragną całkowitej niezależności energetycznej, przydomowa elektrownia wiatrowa może być z powodzeniem wykorzystana w systemach autonomicznych. Wraz z odpowiednio dobranym magazynem energii (bateria akumulatorów) oraz systemem fotowoltaicznym (solarnym) można zapewnić pełną autonomię zasilania.

Oferujemy kompleksowe rozwiązania i dostarczamy wysokiej jakości urządzenia, które są odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Po definicje i szczegółowe informacje o elektrowniach wiatrowych odsyłamy na https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_wiatrowa

Elektrownie wiatrowe są również bardzo skalowalne. Mogą być dostosowane do różnych potrzeb i warunków lokalnych. Istnieje szeroki zakres rozmiarów i mocy elektrowni, co oznacza, że mogą być z powodzeniem stosowane zarówno w mniejszych obiektach, jak i w większych zakładach przemysłowych.

Odnawialne źródła energii na wyciągnięcie ręki – elektrownia wiatrowa dla Ciebie

Decydując się na zakup elektrowni wiatrowej nie tylko inwestujesz w przyszłość, ale również dajesz przykład odpowiedzialnego podejścia do środowiska. Energia wiatrowa to czysta, niezwykle ekologiczna forma produkcji energii elektrycznej, która nie emituje dwutlenku węgla ani innych szkodliwych substancji.

Zachęcamy do zakupu przydomowej elektrowni wiatrowej, która jest wszechstronna, ekologiczna i oszczędna. Dzięki niej każdy może korzystać z własnego źródła energii elektrycznej, ciesząc się niezależnością energetyczną i niższymi kosztami eksploatacji. Elektrownia wiatrowa to inwestycja, która przynosi korzyści zarówno jej użytkownikom, jak i całej planecie.