Zobacz nasz bestseller: MultiPlus-II 48/5000/70-50   oraz   MultiPlus-II 48/3000/35-32 GX

Filtry

Showing 1–25 of 57 Products

Inwerter z ładowarką firmy Victron Energy – falownik napięcia sinusoidalnego z ładowarką baterii akumulatorów. Wszystko w jednym urządzeniu.

Przetwornice sinusoidalne z funkcją ładowania baterii akumulatorów / magazynu energii z sieci elektroenergetycznej to specjalistyczne urządzenia służące do przetwarzania prądu stałego na prąd przemienny. Urządzenia te są idealnym rozwiązaniem do zasilania urządzeń zawansowanych technologicznie odbiorników o charakterze indukcyjnym oraz pojemnościowym, gdyż tego typu inwertery generują niemal identyczny prąd taki jak w domowej sieci 230V lub 3x400V. Dzięki temu inwertery / przetwornice o wyjściowym napięciu sinusoidalnym zasilające urządzenia wyposażone w silniki elektryczne, transformatory nie powodują ich nagrzewania i uszkodzenia. Tego typu przetwornice / inwertery z funkcją ładowania baterii akumulatorów stanowią niezwykle przydatne rozwiązanie, gdy skorzystanie z sieci elektroenergetycznej jest utrudnione na przykład z powodu jej awarii lub w przypadku jej całkowitego braku, na kempingu, w domku letniskowym, podczas podróży samochodem czy wypoczynku na jachcie, łodzi. Z powodzeniem możemy podłączać do inwerterów sinusoidalnych z funkcją ładowania urządzenia elektroniczne takie jak lodówki, zamrażarki, telewizory czy komputery bez obawy, że urządzenia te zostaną uszkodzone przez przegrzanie silnika lub transformatora, tak jak często ma to miejsce w tanich przetwornicach napięcia konkurencji z aproksymowaną sinusoidą. Inwertery z ładowarką będą idealnym systemem UPS dla przeróżnych zastosowań w tym dla naszego domu / biura / firmy czy nawet zakładu produkcyjnego. Urządzenia są stosowane w aplikacjach cywilnych i militarnych. Wszystkie modele inwerterów z ładowarką Quattro i Quattro II wyposażone są w standardzie w układ SZR i przełączają się automatycznie pomiędzy dwoma źródłami zasilania, np.agregat – sieć. Wersje MultiPlus oraz MultiPlus II mają klasycznie jedno wejście AC.

W naszej ofercie mamy dla Państwa wiele modeli inwerterów z funkcją ładowania baterii akumulatorów. Oferujemy wysokiej jakości urządzenia holenderskiej firmy Victron Energy, będącej liderem w sektorze stacjonarnych i mobilnych systemów zasilania współpracujących z dowolnym magazynem energii czy dowolną baterią akumulatorów / akumulatorem / baterią. Nasze inwertery pracują z bateriami w dowolnej technologii od kwasowo-ołowiowych po najnowocześniejsze baterie litowe.

Rozwiń

Jak działa inwerter z ładowarką?

Inwerter z ładowarką działa w prosty sposób. Prąd stały jest pobierany z akumulatora i przekształcany na prąd przemienny przez inwerter. Następnie przetworzony prąd przemienny jest dostarczany do zasilanego urządzenia czy grupy urządzeń. Gdy akumulator / bateria akumulatorów osiągnie ustalony zaprogramowany przez nas poziom rozładowania, inwerter przełącza się na sieć i albo włącza ładowarkę, która ładuje akumulator / baterię akumulatorów prądem stałym i przywraca jego optymalny poziom naładowania ładując baterię z sieci albo czeka na naładowanie baterii przez fotowoltaikę / turbinę wiatrową lub inne źródło energii. Przetwornica napięcia zazwyczaj pracuje z akumulatorami / baterią akumulatorów o napięciu systemowym: 12V lub 24V lub 48V. Dla bardziej rozbudowanych systemów większej mocy, wymagających doboru baterii akumulatorów o dużej pojemności stosuje się najczęściej przetwornice / inwertery z funkcją ładowania na napięcie systemowe baterii akumulatorów / magazynu energii 48V.

System, w którym pracuje nasz inwerter z ładowarką dzięki zaawansowanym możliwościom naszych paneli kontrolno – sterujących, można zaprogramować na wiele sposobów. Na przykład do pracy tylko w jednym trybie: ładowanie akumulatora / baterii akumulatorów, tylko do konwersji prądu stałego na prąd przemienny lub w trybie mieszanym, który pozwala na korzystanie z urządzeń zasilanych prądem przemiennym przy jednoczesnym doładowywaniu akumulatora / baterii akumulatorów z sieci czy generatora PV, czy też z generatora spalinowego.

Inwertery z funkcją ładowania firmy Victron Energy – niezawodna praca, wiele możliwości…

Przetwornice napięcia / inwertery z funkcją ładowania oferowane przez firmę Victron Energy mieszczą się w zakresie mocy od 500VA do 15000VA i mogą być konfigurowane do pracy trójfazowej, równoległej i mieszanej co daje nam maksymalną moc wyjściową w układzie trójfazowo-równoległym nawet do 180kVA (po 60kVA na fazę). Dostępne są w wersji na 12V, 24V lub 48V. Victron Energy stworzył modele: MultuPlus, MultiPlus C, MultiPlus-II, Multi RS, Quattro, Quattro-II, EasySolar z myślą o autonomicznych oraz hybrydowych systemach zasilania pracujących z magazynami energii.

Inwertery z funkcją ładowania firmy Victron Energy posiadają zaawansowane funkcje, które pozwalają na ich bardzo szerokie zastosowanie:

  1. wszystkie przetwornice / inwertery z funkcją ładowania z serii MultiPlus, MultiPlus C, MultiPlus-II, Quattro, Quattro-II, EasySolar, Multi RS Solar są kompatybilne z najnowocześniejszymi akumulatorami litowo-jonowymi Li-Ion, LFP jak i innymi rodzajami baterii. Dzięki szerokiemu zakresami parametrów pracy i pełnych możliwościach programowania krzywych ładowania baterii nasze inwertery można zaprogramować do pracy z dowolnymi bateriami / magazynami energii nawet takimi jakich jeszcze niema, ale powstaną w niedalekiej przyszłości,
  2. przetwornice z funkcją ładowania firmy Victron Energy oprócz inwertera o czysto sinusoidalnym wyjściu posiadają zaawansowany sieciowy mikroprocesorowy regulator ładowania akumulatorów z czterostopniową adaptacyjną w pełni programowalną charakterystyką ładowania i szybkim przekaźnikiem transferowym AC przełączającym pomiędzy zasilaniem z sieci, a inwerterem. Wszystko w jednej obudowie,
  3. przełączanie na zasilanie awaryjne następuje bez zaniku zasilania (funkcja UPS), przełączanie następuje z szybkością poniżej 20 milisekund, co umożliwia pracę wrażliwych urządzeń bez żadnych przerw czy zakłóceń. Większość naszych większych inwerterów z funkcją ładowarki posiada dwa wyjścia AC OUT (AC OUT 1 i AC OUT 2) Drugie wyjście AC OUT, dostępne w modelach 3kVA i większych, jest aktywne tylko wtedy, gdy jest dostępne zasilanie AC IN na dowolnym wejściu inwertera – podłączamy do niego odbiorniki, które nie powinny pracować w razie awarii sieci,
  4. nieograniczona moc dzięki pracy równoległej. Do 6 takich samych przetwornic z funkcją ładowania może pracować równolegle w celu osiągnięcia wyższej mocy wyjściowej AC na jednej fazie,
  5. oprócz pracy równoległej, trzy jednostki inwerterów-ładowarek / inwerterów z ładowarką tego samego modelu może zostać skonfigurowane w system trójfazowy. Ale to nie wszystko, bo aż 6 zestawów po 3 inwertery MultiPlus lub Quattro może zostać połączonych równolegle dla stworzenia dużego trójfazowego systemu inwerterowego,
  6. Funkcja PowerControl umożliwia pracę z źródłem zasilania AC o ograniczonej mocy, np. małym generatorem spalinowym, czy podłączenia do limitowanej prądowo mariny, czy z siecią elektroenergetyczną o bardzo małej mocy przyłączeniowej,
  7. PowerAssist umożliwia zwiększenie mocy zewnętrznego źródła energii o ograniczonej mocy, np. małego generatora spalinowego, limitowanej prądowo mariny czy sieci elektroenergetycznej o bardzo małej mocy przyłączeniowej poprzez natychmiastowe skompensowanie i dodanie brakującej energii z baterii akumulatorów do energii dostępnej z ograniczonego źródła zasilania. Dzięki tej funkcjonalności np. mając nasz inwerter o mocy 3kVA i agregat o mocy 3kVA możemy chwilowo zasilać odbiorniki nawet o mocy 6kVA bez konieczności kupowania większego agregatu spalinowego.

Inwertery z funkcją ładowania firmy Victron Energy – stworzone do pracy w systemach magazynowania energii.

Modele MultiPlus, MultiPlus-II Quattro, Quattro-II, Multi RS Solar firmy Victron Energy posiadają funkcjonalność obsługi systemu magazynowania energii bez potrzeby instalacji dodatkowego układu zabezpieczającego przed pracą wyspową. W przypadku zaniku napięcia z sieci odpowiednio zaprojektowany i skonfigurowany system z falownikami Quattro, MultiPlus, Multi RS Solar może podtrzymywać pracę elektrowni słonecznej / wiatrowej lub wodnej z falownikiem sieciowym, tworząc dla niej lokalną mikro sieć energetyczną do czasu przywrócenia napięcia z sieci. Odpowiednio zwymiarowane systemy zasilania w których zastosowano inwerter/falownik z ładowarką MultiPlus lub Quattro są jednymi z bardzo nielicznych na światowym rynku, które są w stanie pracować ciągle jako system w pełni wyspowy / off-gridowy. Każdy system off-gridowy czyli wyspowy oparty o inwertery MultiPlus / Quattro z odpowiednim magazynem energii / akumulatorem / baterią akumulatorów jest oczywiście pełnoprawnym hybrydowym systemem zasilania jeśli przyłączymy go do sieci lub innych źródeł zasilania.

Zdalna konfiguracja i pełny monitoring z każdego miejsca na Ziemi – dodatkowe funkcje inwerterów z ładowarką firmy Victron Energy.

Pełna konfiguracja systemu jednofazowego jak i trójfazowego stworzonego na bazie urządzeń Victron Energy w tym spersonalizowanie pracy systemu w zależności od wymagań użytkownika i jego monitoring jest możliwa po zainstalowaniu w systemie dodatkowych urządzeń takich jak: panele – kontrolno sterujące np.: Cerbo GX, Venus GX, Color Control GX. Za pomocą lokalnej sieci LAN lub zdalnie przez Internet, korzystając z bezpłatnej aplikacji VRM i portalu internetowego VRM możliwy jest dostęp do pracy systemu z telefonu, tabletu, laptopa lub komputera stacjonarnego z dowolnego miejsca na Ziemi. Lista możliwości zdalnego sterowania systemem / instalacją nie ma końca, począwszy od regulacji swojego Multi po automatyczny rozruch generatora rezerwowego i nie tylko…”

Innowacyjna technologia, najwyższy poziom bezpieczeństwa i szerokie zastosowanie – tylko z Victron Energy.

Inwertery z funkcją ładowania firmy Victron Energy charakteryzują się nie tylko niezwykle wydajnymi procesorami, ale również zaimplementowanymi innowacyjnymi rozwiązaniami takimi jak m.in. funkcja PowerControl umożliwiająca pracę z dodatkowym źródłem AC o ograniczonej mocy, np. małym generatorem spalinowym lub funkcja PowerAssist umożliwia zwiększenie mocy dodatkowego źródła energii o ograniczonej mocy.

Inwertery z funkcją ładowania firmy Victron Energy umożliwiają stworzenie dowolnych konfiguracji systemów zasilania takich jak off-grid / wyspowych jak i hybrydowych w połączeniu z magazynami energii / akumulatorami / bateriami akumulatorów opartych na dowolnej technologii / chemii. Urządzenia Victron Energy zostały stworzone do ciągłej pracy pod obciążeniem w dowolnych aplikacjach wymagających niezawodnego zasilania i są z powodzeniem używane na pojazdach specjalnych. Są powszechnie używane do aplikacji wojskowych / militarnych dla pojazdów kołowych, gąsienicowych, pływających i latających. Setki tysięcy naszych urządzeń pracuje na pojazdach straży pożarnej, straży granicznej, na karetkach pogotowia, służb obsługi miasta (pojazdy inspekcyjne, ssąco tłoczące i inne)

Nasz oferta to szeroki wybór przetwornic napięcia z funkcją ładowania z różnymi parametrami i mocą wyjściową, co pozwala na dobranie odpowiedniego urządzenia do każdych potrzeb. Wszystkie modele są wyjątkowo łatwe w instalacji i obsłudze, a także posiadają niezawodne zabezpieczenia: przed zwarciem wyjścia, przeciążeniem, zbyt niskim lub zbyt wysokim napięciem akumulatora oraz przegrzaniem. Sprawia to, że są one niezawodne i sprawdzą się w każdych warunkach.

Zwiń