Licznik energii VM-3P75CT Victron Energy

Trójfazowy licznik energii z portami komunikacyjnymi Ethernet i VE.Can

Licznik energii VM-3P75CT firmy Victron Energy jest standardowym urządzeniem do pomiaru mocy i ilości energii wyprodukowanej w instalacjach jedno- i trójfazowych. Znajduje także zastosowanie w systemach magazynowania energii, gdzie montowany jest na przykład w skrzynce rozdzielczej w celu pomiaru mocy falownika fotowoltaicznego, agregatu prądotwórczego AC lub mocy wyjściowej falownika czy falownika/ładowarki.

Licznik energii charakteryzuje się wysoką częstotliwość odświeżania, obliczając wartości mocy RMS dla każdej fazy. Dane z licznika energii przesyłane są z dużą szybkością poprzez port VE.Can lub Ethernet, co prowadzi do dokładniejszych pomiarów zużycia energii, eksportu energii do sieci czy zasilania z sieci, na przykład w systemie ESS. Zaprojektowany z myślą o łatwej integracji – licznik energii działa od razu po wyjęciu z pudełka (Plug & Play) jako licznik sieciowy dla większości systemów. Konfiguracja (poprzez VictronConnect) jest wymagana tylko w celu zmiany roli licznika na: miernik sieciowy, falownik fotowoltaiczny, agregat prądotwórczy AC lub obciążenie AC). VM-3P75CT umożliwia zdalny monitoring systemu z dowolnego miejsca na ziemi. Dane z licznika są wyświetlane w aplikacji VictronConnect, za pomocą urządzeń z serii GX, takich jak Cerbo GX lub Ekrano GX, oraz na portalu VRM.

Licznik energii charakteryzuje się łatwą instalacją dzięki przekładnikom prądowym typu zatrzaskowego. VM-3P75CT wykorzystuje przekładniki prądowe typu cęgowego, aby dokładnie wykrywać prąd, bez konieczności modyfikowania okablowanie istniejącej instalacji. VM-3P75CT wykorzystuje metodę rejestracji wektorów (wektory każdej fazy L1, L2 i L3 są sumowane).

Dokładne parametry techniczne miernika energii VM-3P75CT znajdują się w linku poniżej:

Miernik energii VM-3P75CT

Strona głównaMenuKonto
Szukaj