Optymalne źródło energii dla użytkowników kamperów z wydajnymi akumulatorami LiFePO4

Akumulatory LiFePO4 to kompleksowe, niezawodne i efektywne rozwiązanie nawet w małych systemach magazynowania energii dla każdego właściciela kampera. Akumulatory Victron Energy Lithium Battery Smart (LiFePO4) mają wiele zalet, które sprawiają, iż są idealnym wyborem dla systemów zasilania w pojazdach kempingowych.

Dlaczego magazyn zbudowany na bazie wysokiej klasy akumulatorów Victron Energy Lithium Battery Smart jest najlepszym rozwiązaniem?

Po pierwsze, charakteryzuje się wysoką trwałością i wydajnością. Wysokiej klasy akumulatory LiFePO4 (litowo-jonowo-żelazowe, LFP) są zaprojektowane do długotrwałego użytkowania. Mogą przetrwać tysiące cykli ładowania i rozładowywania, co czyni je bardziej ekonomicznym wyborem w dłuższej perspektywie pracy. W zależności od zaprogramowanej głębokości rozładowywania (DoD), mogą osiągnąć od 2500 do 5000 pełnych cykli ładowania. Nie wymagają pełnego naładowania. Żywotność akumulatorów nawet nieznacznie poprawia się w przypadku częściowego naładowania zamiast pełnego naładowania. Jest to główna zaleta LFP w porównaniu z technologią AGM czy GEL. Dlatego też akumulatory od Victron Energy stanowią niezawodny i trwały magazyn energii.

Akumulatory Victron Energy Lithium Battery Smart są dostępne w wersjach na 12,8V lub 25,6V o różnych pojemnościach. Można je łączyć szeregowo, równolegle i szeregowo/równolegle, dzięki czemu można zbudować go dla systemu o napięciu 12V, 24V lub 48V.

Czy magazyny przechowujące energię z serii LiFePO4 zarządzane przez VE. Bus BMS V2 lyb smallBMS to bezpieczene rozwiązanie dla właścicieli kamperów?

Battery Management System to funkcjonalność, która sprawia, iż akumulatory firmy Victron Energy są idealnym rozwiązaniem dla użytkowników kamperów. Za pomocą small BMS, VE.Bus BMS V2 mamy możliwość bezpiecznego zarządzania stanem akumulatora / magazynu energii w czasie rzeczywistym. To nie tylko zwiększa efektywność całego systemu zasilania, ale także daje możliwość znaczącego wydłużania żywotności samej baterii / magazynu energii.

Idealna współpraca magazynów LiFePO4 przechowujących energię z urządzeniami MultiPlus

Akumulatory z serii LiFePO4 Victron Energy doskonale współpracują z urządzeniami MultiPlus, Quattro (inwertery/ładowarki). Dzięki temu systemy zasilania w kamperach mogą automatycznie przełączać się bez przerw w dostawie energii między różnymi źródłami zasilania, niezależnie od tego, czy jesteśmy podłączeni do sieci, czy korzystamy z magazynu energii.

Zdalne zarządzanie przez telefon poprzez VictronConnect

Aplikacja VictronConnect umożliwia monitorowanie i zarządzanie magazynem energii w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, mamy pełną kontrolę nad systemem zasilania swojego kampera, gdziekolwiek jesteśmy w danej chwili.

Bezpieczeństwo najwyższym priorytetem w systemach Victron Energy

Akumulatory takie jak LiFePO4 pracujące w kamperach należy doposażyć w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, poprzez zainstalowanie takich urządzeń jak Cyrix-Li, który otrzymując sygnał od BMS rozłączy baterię.

Strona głównaMenuKonto
Szukaj