SmartShunt Victron Energy

SmartShunt – Inteligentny bocznik akumulatorowy

Bocznik SmartShunt firmy Victron Energy jest jednoczęściowym monitorem akumulatorowym. Rolę wyświetlacza może pełnić Twój telefon komórkowy. SmartShunt łączy się przez Bluetooth z aplikacją VictronConnect w Twoim telefonie (lub tablecie), dzięki czemu możesz wygodnie dokonywać odczytu wszystkich monitorowanych parametrów akumulatora, tj. stanu naładowania, pozostałego czasu pracy, danych historycznych, i nie tylko…
SmartShunt można również podłączyć do urządzenia GX, na którym również można dokonywać odczytu. Połączenie SmartShunt odbywa się za pomocą przewodu VE.Direct.SmartShunt stanowi dobrą alternatywę dla monitora akumulatorowego BMV, szczególnie w układach, w których monitorowanie akumulatora jest konieczne, lecz nadmierna ilość kabli tworzyłaby zbędny bałagan.
SmartShunt wyposażony jest w układ Bluetooth, port VE.Direct oraz gniazdo, które można wykorzystać do: monitorowania drugiego akumulatora, monitorowania punktu pośredniego lub podłączenia czujnika temperatury.Bocznik SmartShunt dostępny jest w wersji 500A. Wersje 1000A i 2000A będą dostępne w drugim kwartale tego roku.

Link do produktu: SmartShunt Victron Energy

SmartShunt można zainstalować poza zasięgiem wzroku, podczas gdy dane na żywo z urządzenia są przekazywane na telefon komórkowy lub laptopa za pośrednictwem aplikacji VictronConnect, z której można korzystać bezpłatnie.
Dostępne są wszystkie zwykłe funkcje, takie jak stan naładowania akumulatora (baterii akumulatorów), napięcie, obciążenie prądem, czas do przebycia – i wszystkie ustawienia programowane przez użytkownika… wraz z obszernymi informacjami historycznymi, które pozwalają analizować wydajność systemu.

SmartShunt można podłączyć na stałe do dowolnego urządzenia „GX” lub do dowolnego urządzenia z rodziny GX, w tym do Color Control GX i nowego Cerbo GX za pomocą opcjonalnego kabla VE.Direct. Nie ma potrzeby szukania miejsca na wyświetlacz BMV.SmartShunt to coś więcej niż kompleksowe monitorowanie głównego banku baterii – dodatkowo możesz wybrać: monitorowanie napięcia drugiego akumulatora – na przykład akumulatora rozruchowego lub możesz podłączyć czujnik temperatury (wyposażenie opcjonalne) do ładowania z kompensacją temperatury lub możesz monitorować napięcie środkowe zestawu akumulatorów (kabel w zestawie), aby kontrolować stan baterii akumulatorów.
Należy zauważyć, że różnica między SmartShunt a BMV712 polega na tym, iż SmartShunt nie ma alarmu wizualnego ani dźwiękowego, nie ma też programowalnego przekaźnika. Wszystkie inne porównania z BMV są identyczne. SmartShunt działa w zakresie od 6,5 V DC do 70 V DC, pobiera mniej niż miliamper i monitoruje pojemność baterii do 9999 Ah.
Strona głównaMenuKonto
Szukaj